Dlaczego potrzebuję samochodu kempingowego?

Dlaczego potrzebuję samochodu kempingowego?

Caravaning to styl życia!

W ostatnich latach można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania caravaningiem. Dlaczego ten sposób spędzania wakacji staje się coraz bardziej popularny? Ma na to wpływ wiele czynników, przede wszystkim tryb życia, który nierzadko narzuca nam szybkie tempo. Ciągle gdzieś  się spieszymy, coraz więcej godzin spędzamy w pracy, co więcej nieustannie wzrasta liczba osób pracujących w dużych zatłoczonych miastach. Caravaning to idealna alternatywa dla ludzi zabieganych. Nie ma lepszego sposobu aby poczuć się niezależnym i aktywnie wypocząć jednocześnie zapewniając sobie bliski kontakt z naturą.  

W drodze jak w domu

Wybór właściwego samochodu kempingowego nie jest trudnym zadaniem. Na rynku znajduje się duży wybór aut kempingowych w różnych cenach. Jednym z najtańszych i najbardziej ekonomicznych samochodów kempingowych jest Volkswagen California. Van który w ciągu roku może spełniać rolę samochodu rodzinnego lub wygodnego dostawczaka, a latem będzie komfortowym miejscem noclegowym.

Dostępne są różne wersje Californii. Wersja z bogatszym wyposażeniem posiada obok miejsc noclegowych, zestaw szafek, kuchnię z lodówką i zlewem, a nawet prosty prysznic. Zabudowa tego typu sprawia, że auto staje się komfortowym kamperem. Te auto zabierze nas w dowolne miejsce i zapewni wypoczynek w otoczeniu przyrody na nowoczesnym kempingu wyposażonym we wszystkie udogodnienia.

Kamper w wersji light to wersja California Beach, van bez zabudowy. Za to posiadający wygodne miejsca do leżenia, podnoszony dach, markizę, stolik i krzesła turystyczne. Dodatkowo można go doposażyć w Campingbox czyli system szafek, które można w łatwy sposób zdemontować, wyposażonych w kuchenkę turystyczną i lodówkę.

Poza wyposażeniem Volkswagen California i California Beach ma jeszcze jedną ważna zaletę: jest to doskonałe auto do jeżdżenia. Californią kieruje się jak niedużym minivanem lub osobowym kombi. Poza tym auto można dodatkowo wyposażyć w:

  • elektrycznie zamykaną pokrywę bagażnika,
  • trójstrefową elektronicznie sterowaną klimatyzację,
  • nawigację z pokładowym WiFi,
  • lub kamerę ułatwiającą parkowanie.

Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa, można doposażyć auto w:

  • tempomat z radarem,
  • system ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu,
  • czy też układ awaryjnego, automatycznego systemu hamowania.

California- czy to wygodny kamper?

Bogate wyposażenie sprawia, ze California jest wygodnym samochodem, ale jak sprawdza się jako kamper? Otóż, kanapę jak i dach rozkłada się bardzo szybko, dzięki temu otrzymujemy dwa komfortowe łóżka do spania. Możliwość spania w dowolnym miejscu sprawia, że nasz urlop zaczyna się w momencie opuszczenia domu, a miejscem noclegowym staje się wygodny kemping, przydrożny parking, zatoczka z pięknym widokiem na morze lub górska polana na skraju lasu.

Volkswagen California jest zdecydowanie niższy niż klasyczne kampery, dzięki temu na autostradach obowiązują nas przepisy dla samochodów osobowych, także za przejazd autostradą zapłacimy jak za osobówkę. Mniejsze gabaryty ułatwiają przemieszczanie się po miastach, polach kempingowych, do większości parkingów podziemnych także wjeżdża się bez problemów.

Jednak bez względu na to czy posiadamy Californię czy inny samochód kempingowy, największą zaletą każdego kampera jest możliwość swobodnego podróżowania, wypoczynku w dowolnym miejscu jak i relaksu w otoczeniu natury. Bez względu na to czy zdecydujemy się spędzać czas na luksusowym kempingu czy też podróżować nocując w dowolnym miejscu na trasie, uczucie swobody i odpoczynek od codziennego zgiełku jest nieporównywalny do innych form spędzania urlopu.

Caravaning staje się coraz bardziej popularny ponieważ zapewnia różnorodność, duży wybór kempingów w różnych przedziałach cenowych sprawia, że jest to forma wakacji na każdą kieszeń. Więc teraz wiesz dlaczego potrzebujesz samochodu kempingowego.

Jak my podróżujemy?

Pakujemy się i w drogę! Ruszamy w kierunku wcześniej obranym, śpimy kiedy jesteśmy zmęczeni. Zatrzymujemy się tam gdzie jest pięknie i niezbyt tłoczno, zmieniamy kemping kiedy tego zapragniemy. I przede wszystkim odpoczywamy od tego co mamy na co dzień. Także zwiedzamy, dużo zwiedzamy, bo podróżując kamperem nie jesteśmy uwiązani do żadnego miejsca.

Jeśli chciałbyś sprawić sobie wymarzony kamper, skontaktuj się z nami.  Zapraszamy Cię do skorzystania z usług naszego serwisu. Dzięki wykwalifikowanym i profesjonalnym pracownikom świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Nasz nowoczesny i wyposażony w profesjonalny sprzęt warsztat zmieni Twoje auto w auto Twoich marzeń.